Kosmodisk ile sırtınız size
minnettar olacak!

Kosmodisk

Çağrı Merkezi

0216 528 11 20

  • Sepetiniz boş
X

Kosmodisk

E-bülten:
Ücretsiz bültenimize abone olarak, her ay sırt ve bel sorunlarınızdan kurtulmaya yönelik ipuçları elde edebilirsiniz.

Kosmodisk ürünleri, omurga ağrısı, bel ağrısı ve boyun ağrısı azaltıcı.

YENİ: Kosmodisk ailesine katılın, ücretsiz bir e-kitap kazanın:

Yatakta ıstırahat yerine,koşun, bisiklete binin ya da yürüyün!

Onayla
Sağlıklı Vücut için 20 Dakika
Sağlıklı Vücut için 20 Dakika

Günümüzün yoğun yaşam temposunda kadınlar kendi sağlıklarına ayırmak için gitgide daha az vakit buluyorlar. Fakat yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç değişiklik sizi sağlıklı, fit ve hastalık riski düşük bir vücuda kavuşturabilir.

Egzersiz yapamayacak kadar meşgul olan veya egzersiz yapacak vakti ve motivasyonu olmayan insanların şikayetlerini sık sık duyarız. Aslında herkes sağlıklı bir kilo ve vücuda ulaşmak için 20 dakika ayırabilir. Herkesin sinemeya veya eğlenmeye gitmek için harcayabileceği yeterince vakti var gibi gözüküyor. Peki 24 saatlik bir günde 20 dakikanızı sağlığınız için ayırmak çok mu zor?
Gerçekte sahip olmadığımız tek şey sağlıklı yaşam amacına kendimizi adama arzumuzdur. Hepimiz o meşhur sözü biliriz “Yavaş ama istikrarlı giden yarışı kazanır”.

20 dakika hayatınıza ne gibi olumlu değişiklikler getirebilir; görelim.

Germe egzersizleri için 20 dakika:

Vücut egzersizleri, metabolizmayı hızlandırmak ve yaşlanmayla savaşmak için, herkesin fitness rejiminin olmazsa olmazlarından biri haline gelmelidir.

  • 2 dakikalık şınav
  • 2 dakikalık duvar squatı
  • 2 dakikalık reverse lunge
  • 2 dakikalık calf raise
  • 2 dakikalık lateral raise
  • 1 dakikalık shoulder press
  • 3 dakikalık leg lift
  • 3 dakikalık crunches
  • 2 dakikalık cool down

ve harekete hazırsınız. Daha fazla kas kütlesi elde edebilmek için tüm yapmanız gereken haftada 2-3 kere 15-20 dakikanızı germe egzersizlerine ayırmak.

Kardiyo için 20 dakika:

Zaman kısıtlamaları günlük egzersiz rutininizden sapmanıza neden oluyorsa, endişelenmeyin-20 dakikalık bir efor komple vücut fitness’ınızı için yeterlidir. Nasıl mı? Çok basit, günlük 20 dakikalık kardiyo çalışması haftada 1 saat 40 dakika, ayda yaklaşık 6 saat egzersiz yapar. Bu fiziksel ve psikolojik sağlığınız için epeyce iyi bir çaba demektir. Mümkünse gideceğiniz yerlere yürüyerek veya bisikletle gitmeye çalışın. Böylece hem sağlığınızı hem de paranızı kurtarmış olursunuz İşyerinde öğle aranızı ufak çaplı aktivitelere ayırmaya çalışın.

Bir spor salonuna gidebilir veya en azından etrafta yürüyüş yapabilirsiniz. Eğer hızlı yürüyorsanız 20 dakikada yaklaşık 1 km yapabilirsiniz.Gün boyunca yeterince su içtiğinizden emin olun ve vücut duruşunuza da önem verin. Aralıklarla yapılan egzersiz rutinine uymak kalbinizi ve kan dolaşımınızı canlandırarak fitness çalışmalarınızı hızla ilerletecek ve üstün kalite sağlıkla ödüllendirileceksiniz.

Yağlı yiyecekleri azaltmak için 20 dakika:

Aşırı yağ ve kalori içeren hazır gıdalara yüklenmek yerine sadece 20 dakikada sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Belinizde biriken tüm kalorilerden kurtuldunuz bile! Tüm mazeretlerinizi kapı dışarı edin ve hemen şimdi sağlıklı bir yemek pişirmeye başlayın.

Motivasyon için 20 dakika:

Egzersiz ve sağlıklı yaşam tarzından vazgeçmede %99 oranında motivasyon eksikliğinin payı vardır. Başarı hikayelerine göz gezdirecek ve aralarındaki benzerliği yakalayacak olursanız başarıya ulaşmış tüm o kişilerin kafasında başarının en önemli elementi olan “yakıcı bir başarma arzusu”nu farkedeceksiniz. Önemli olan sizin düşünce yapınızdır. Yaş, lokasyon, etnik köken,cinsiyet veya diğer herhangi bir kişisel özelliğinizin istediğinize ulaşma tutumunuzda hiçbir payı yoktur. Sonuçtan ziyade amacınıza odaklanır ve azmederseniz istediğiniz fitness ve sağlık hedefinize ulaşabilirsiniz.

Derin nefes egzersizleri için 20 dakika:

Bazı çalışmalar günlük 15 dakikalık nefes egzersizlerinin, 8 hafta içinde tansiyonu düşürdüğünü gösterdi. Derin nefes alma, gözünde canlandırma, meditasyon ve yoga gibi gevşeme teknikleri bu rahatlama etkisini harekete geçirmede size yardımcı olabilir.

Düzenli olarak yapıldığında bu egzersizler günlük stres seviyenizde azalmaya; neşe ve huzur duygularınızda artışa neden olur. Üstelik hayatın zorlukları karşısında nasıl sakin kalabileceğinizi öğrenmenizi sağlayarak size koruyucu bir kalkan hizmeti de sunarlar. Stres uzmanlarının pek çoğu gevşeme egzersizlerine günde en az 10-20 dakika ayrılmasını önerirler. Burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan vermeye devam edin. Karnınızın alt kısmı yükselip alçalacak kadar soluk alıp vermeye çalışın. Nefes alıp verdikçe yavaşça sayın.

Kendiniz için yapabileceğiniz, görünüşte önemsiz tüm bu şeylerle anında sonuç alamayabilirsiniz; fakat kısa sürede daha iyi görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacaktır. Bu “20 dakika”ları günlük rutininize ekleyin ve sonrasında vücudunuzun nasıl değiştiğini izleyin.

Kişisel Gelişim

Erkekler için de bir biyolojik saat var mı?


Erkekler için de çocuk sahibi olmanın bir son tarihi var!

devamını oku


Mutluluğa ulaşmak için gerçekleştirebileceğiniz değişimler


Hayatınızdaki değişimler size ne hissettiriyor? Değişimler iyi de olabilir, kötü de. Ama asıl önemlisi, değişimleri nasıl algıladığınız. Zorlandığınızı hissediyorsanız, bir an için durup, hayatınızda gerçekleşen önemli, köklü değişimlerle başa çıkabilmek için kendinize zaman ayırmanız gerekiyor.

devamını oku


Meditasyon yaparak kendinize zaman ayırın


Her beynin biraz boş zamana ihtiyacı vardır! Hepimiz, gün boyunca birden fazla görev yerine, bir sorumluluğumuza odaklanmak için zamana ihtiyaç duyarız.

devamını oku


Güne genellikle nasıl başlarsınız?


Ve uyandıktan sonraki ilk birkaç saat içerisinde nasıl hissedersiniz? Bahsettiğimizi bu iki şeyin birbiri ile oldukça yakından bağlantılı olduğuna inanır mısnız?

devamını oku


Vücudunuz için her şeyin doğru zamanını seçin


Kilonuzu ölçmek, doktora gitmek, yenileyici bir uyku uyumak, sağlıklı bir şeyler atıştırmak, biraz egzersiz ve ardından seks yapmak için en doğru zaman hangisidir?

devamını oku


Erkek ve kadın beyni arasındaki temel farklılıklar


Erkek arkadaşınızla sorunsuz bir birliktelik sürdürebilmek için, öncelikle erkeklerin beyninin nasıl çalıştığını anlamanız gerekiyor. Elde edilen bilimsel kanıtlar, erkek ve kadın beyni arasında çok ciddi farklılıklar olduğunu göstermektedir.

devamını oku


Günlük hayatta nasıl tasarruf edebilirsiniz


Gündelik yaşamımızda para tasarrufu yapmaya çalışmak hiç de eğlenceli olmadığı gibi, çoğu zaman aklımızda bunu gerçekleştirmek varken, genellikle tam tersini yaparız.

devamını oku


Kadınların erkeklere yaptıkları kötülükler


Cinsiyetler arasında eşitliğin sağlandığı bir çağda yaşıyor olsak da, kadınlar halen zayıf olan taraf gibi değerlendirilebiliyor. Ve sorunlar meydana çıktığında, bu sorunların nedeni ve suçlusu genellikle erkekler olarak görülüyor.

devamını oku


Enerji ile Şifa Bulabilirsiniz


Enerji iyileştirme terapisinin amacı kişiyi rahatlatmak ve dinlendirmektir. Bu tekniklerin ilaçlardan ve konuşma terapilerinden daha faydalı olduğu da çeşitli araştırmalarla kanıtlanmıştır.

devamını oku


Sevgililer Günü için 18 Fikir


Sevgililer Günü yaklaştığı halde, henüz ne yapacağınıza dair bir fikriniz yok mu? Elbette bu sene de sevgilinizle sinemaya gidebilir, romantik bir akşam yemeğine çıkabilirsiniz.

devamını oku


Daha iyi bir gün geçirmek için sabahtan işe koyulun


Gün içinde kendinizi nasıl hissedeceğiniz ve gününüzün nasıl geçeceği, sabaha nasıl başladığınıza bağlıdır. Bu nedenle sizin için asla ihmal etmemeniz gereken bir sabah ayini listesi oluşturduk.

devamını oku


Çocuğunuzu Uykuya Yatırmanın 4 Yolu


Siz de her gece çocuğunuz uyumayı reddettiği ya da sürekli yataktan kaçtığı için azap mı çekiyorsunuz? Tüm öcüleri dolaba kaldırın ve çocuklarınızı uyutmanızı sağlayacak 4 akıllı yöntemi...

devamını oku


Yeni Yıl Sözleri Vermenin Zamanı Geldi


Her yeni yılı boş bir sayfa olarak düşünürüz; daha güzel ve dolu dolu bir yaşam için fırsatlarla dolu yeni bir döneme girdiğimizi umut ederiz.

devamını oku


Evliliklerin çökmesinin 3 nedeni


Hayallerinizdeki düğünün ardından, kocanızla evli bir çift olarak yeni hayatınıza başladınız. Balayınız oldukça keyifli ve tutku doluydu; parlak, başarılı ve romantik bir geleceğe dair hayallere ve ...

devamını oku


Diyabet (Şeker Hastalığı) Nedir?


Diyabet, vücudun, pankreas tarafından salgılanan ve kandaki glukozun ayrıştırılmasını sağlayan insülin hormonunu salgılayamaması veya doğru şekilde kullanamaması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.

devamını oku


Astım Semptomları Nasıl Anlaşılır?


Astım sorununuzun olduğunu düşünüyorsanız, soğuk algınlığı veya nezle enfeksiyonuyla benzerlik gösterebilen semptomları birbirinden ayırt edebilmeniz için astımın semptomlarını da bilmeniz size yol gösterecektir.

devamını oku


Spor salonuna gitmeye başlamadan bilmeniz gerekenler!


Günümüzde, kilo verip kaslı bir vücuda sahip olmak isteyen ve bunu spor salonunda çalışarak başarmayı planlayan birçok insan var.

devamını oku


Uyku Astrolojisi


İnsanların burçlarına göre nasıl uyuduğunu öğrenmek ister misiniz? O halde burcunuzun uyku paternini keşfedin.

devamını oku


Kafeinsiz Ayık Kalmanın 6 Yolu


Yoksa gene monitörün önünde gözleriniz mi kapanıyor? Bugüne dek uyku sersemliğini hep kahveyle atmaya çalıştığınız için, aslında tüketmeniz gerekenden çok daha fazlasını içtiğinizi mi düşünüyorsunuz?

devamını oku


Bebekler ve Küçük Çocuklar Nasıl Uyutulmalı?


Belki inanması zor ancak ikinci yaşgününe ulaşana dek, çocuğunuz uyanık olduğu zamandan çok daha fazlasını uykuda geçiriyor.

devamını oku


Sahte Kosmodisk mağdurları


| Tüm hakları saklıdır © 2011 Studio Moderna Turizm Yayıncılık Matbaa Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

| Müşteri Hizmetleri | Telefon: 0 216 528 11 20 | info@kosmodisk.com.tr |

| KOSMODISK International

| Kosmodisk, Studio Moderna Slovenya-AB tarafından üretilmiştir. Studio Moderna d.o.o. Podvine 36, 1410 Zagorje ob Savi, Slovenia

| Studio Moderna Turizm Yayıncılık Matbaa Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Dudullu Organize San. Bölg. 4. Cadde No:4 34776 Ümraniye / İstanbul.Top Shop | Dormeo | Delimano | Walkmaxx | Kosmodisk