Kosmodisk ile sırtınız size
minnettar olacak!

Kosmodisk

Çağrı Merkezi

0216 528 11 20

  • Sepetiniz boş
X

Kosmodisk

E-bülten:
Ücretsiz bültenimize abone olarak, her ay sırt ve bel sorunlarınızdan kurtulmaya yönelik ipuçları elde edebilirsiniz.

Kosmodisk ürünleri, omurga ağrısı, bel ağrısı ve boyun ağrısı azaltıcı.

YENİ: Kosmodisk ailesine katılın, ücretsiz bir e-kitap kazanın:

Yatakta ıstırahat yerine,koşun, bisiklete binin ya da yürüyün!

Onayla
Bel Ağrısı Belirtileri
Bel Ağrısı Belirtileri

Çoğu zaman çektiğimiz bel ağrıları çok ciddi olmadığından, doktora başvurmamız da gerekmez. Bununla birlikte, bazı belirtiler çok ciddi sorunların habercisi olabilir.

Çok genel bir rahatsızlık türü olduğundan dolayı, çoğu zaman çektiğimiz bel ağrılarını kafamıza takmaz, ağrılar geçene dek idare ederiz. Genellikle elimizin altında olan ağrıkesicilerden alır ve günümüze devam ederiz. Gerçekten de çoğu vakada çekilen bel ağrıları için aşırı endişe duyulması gerekmez. Ancak çok ciddi sorunların yaklaştığını haber veren bazı belirtiler de bulunmaktadır.

Aşağıda, zaman kaybetmeden bir uzmana başvurmanızı gerektiren altı ciddi belirtiyi listeleyeceğiz.

  • Çektiğiniz ağrılar üç haftadan daha uzun bir süreye yayılmışsa ve halen devam ediyorsa, hemen bir doktora başvurmalısınız. Önemsiz vakalarda acı ve ağrılar birkaç gün içinde kendi kendine geçer ancak daha uzun zamana yayılan bir rahatsızlık içindeyseniz, doktora gitmeyi ihmal etmemelisiniz.
  • Artık bacaklarınıza dek vuran bir bel ağrısı çekiyorsanız, bu durum bir sinir sıkışmasının belirtisi olabilir. Dizinizi göğsünüze doğru çektiğinizde ya da eğildiğiniz zamanlarda ağrı artıyorsa, sinirleri rahatsız eden bir disk kayması olasılığı bulunmaktadır ve zaman kaybetmeden bir doktora başvurmanız gerekir.
  • Bel ve kalçalarda ağrı, uyuşukluk, karıncalanma, kaslarda gerginlik ya da bacaklarda zayıflık gibi spesifik olmayan, devamlı belirtiler, spondilolistezis (bel kayması) denilen rahatsızlığın habercisi olabilir. Spondilolistezis durumunda, omurlardan biri diğerinin üzerinden öne doğru kayar. Kemik öne kaydığı için çevredeki dokular ve sinirler irrite olur, ağrılı hale gelir. Ciddi bir durum olan spondilolistezis, kesinlikle uzman bir doktor tarafından gözlem altına alınmalıdır.
  • Yürürken bacaklarda uyuşukluk ya da zayıflık oluşmasının nedeni omurga kanalının daralması olabilir. Spinal Stenoz denilen bu durum da profesyonel müdahele gerektirmektedir.
  • Bir yerden düştükten sonra ciddi bir bel ağrısı çekmeye başladıysanız, bir şekilde omurganızı incitmiş olabilirsiniz; bu durumda kesinlikle bir doktora başvurmalısınız. Özellikle osteoporozlu kişiler bu konuda dikkatli olmalıdır çünkü ciddi bir düşme sonrasında bu kişiler daha büyük bir risk altındadır.
  • Geceleri kötüye giden ve ateşinizin yükselmesine neden olan bel ağrıları bir enfeksiyonun belirtisi olabileceğinden, tıbbi müdahele ve ilaç tedavisi gerektirebilir. Sinir sıkışması, spondilolistezis ya da ciddi düşme vakalarında ağrılarınız üç haftayı aşan bir süredir devam ediyorsa ve ateşiniz varsa, bir doktora başvurmak için her türlü belirtiye sahipsiniz demektir.

Bel ve sırt ağrılarında olumlu sonuçlar almanızı sağlayacak KOSMODISK ürünleri:

  • KOSMODISK CLASSIC Set

Bel ağrılarıyla yaşamayı öğrenmek zorunda değilsiniz, inanın daha iyisini yapabilirsiniz. Her ağrı duyduğunuzda hemen ecza dolabına koşup ağrı kesici almaktansa, bir doktora başvurmak ve kalıcı çözümler aramak daha mantıklı olabilir. Düzenli bir egzersiz programı ve gündelik işlerinizi kolaylaştıracak KOSMODISK ürünleri ile, hayat kalitenizden ödün vermeden bel ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Sırt Bakımı

Sırt Problemlerinin Nedenleri


Yaralanma ve sakatlanmalar haricinde sırt sızılarının sebepleri, genelde modern bir yaşam tarzının getirdiği alışkanlıklardır. Sırt sızısı vakalarının sadece% 5'i artrit, osteoporoz gibi çeşitli hastalıkların sonucu olmaktadır.

devamını oku


Stres ve Sigara, Sırt Sorunlarına Yol Açıyor


Stresli bir yaşam süren yirmili yaşlardaki insanlar, hiç farkında olmadıkları bir şekilde, otuzlarında yaşayacakları kronik sırt sorunlarına davetiye çıkarıyor olabilir.

devamını oku


Sırt problemlerini Egzersiz Yaparak Yenin!


Sırt sızılarından kurtulmak için yapılması gereken en önemli şeylerden biri, hafif egzersizlerle sırt kaslarını çalıştırmaktır. Sırt sızılarında yoğunlaşılması gereken üç ayrı egzersiz türü bulunur.

devamını oku


Hamilelikte Sıkça Rastlanan Sırt ve Bel Sorunları


Bel sızlaması, gebelikte çok sık rastlanan bir durumdur. Bu makalede, gebelik süresince ortaya çıkan sızı tiplerinden bahsedeceğiz.

devamını oku


Sırtınız Nasıl Çalışır?


Omurganızı dikkate alıp ihmal etmezseniz, sırtınızın incinmesini önleyebilir ve bu gibi problemlerle karşılaşınca neler yapabileceğinizi öngörebilirsiniz.

devamını oku


Sırt Problemleri İçin Tüyolar 2


EV İÇİN İPUÇLARI: Çoğumuz zaman içinde sırt sorunları çekeriz. Omurganızın düz olmadığını farketmişsinizdir. Bütün sırtlar aynı şekilde değildir ama hepsi S biçimlidir; ense kökünde ve alt sırt bölgesinde birer boşluk vardır. Yaptığınız iş ne olursa olsun, bu doğal kıvrımları korumaya çalışmalısınız.

devamını oku


Sırt Problemleri İçin Tüyolar 1


İŞYERİ İÇİN İPUÇLARI : Sırt tutulması ne kadar yaygındır? Çalışma yaşındaki yetişkinlerin %60-80’i zaman içinde sırt sızlamasından şikayetçi olurlar. Sırt problemleri çok yaygındır ve çalışma performansını etkileyebilir ancak, akut sızı krizleri hızla geçer.Çoğu kişi sızılarına rağmen çalışmaya devam edebilir.

devamını oku


Aktif Sırt Bakımı


Sırt sorunları uzmanları, sırt sızlaması çeken kişilerin aktif bir hayat sürdürmelerinin çok faydalı olabileceği konusunda aynı fikirdedirler. Vücutlarımız aktif olmak üzere tasarlanmıştır ve sırtınız da birçok aktivite ve egzersize uygundur.

devamını oku


Vücut Duruşu & Sırt-Bel Ağrısı Bölüm - 2


Birçok insan doğru vücut duruşunun ne denli önemli olduğunu biliyor olsa da, gene de günümüzde en çok ihmal edilen konulardan birisidir. Doğru vücut duruşu aşırı yorgunluğu, baş ağrılarını, göz yorgunluğunu ve kronik kas gerginliğini engeller.

devamını oku


Vücut Duruşu & Sırt-Bel Ağrısı Bölüm-1


Doğru vücut duruşu, sırtımızdaki girift yapıyı sağlıklı bir durumda tutmak ve sırt-bel ağrılarını engellemek, kesmek ya da hafifletmek açısından kritik önem taşımaktadır.

devamını oku


Bilgisayar karşısında sağlıklı bir vücut duruşu


İşiniz nedeniyle bilgisayar karşısında uzun saatler geçiriyorsanız ve vücut duruşunuz yanlışsa, bu durum boyun, sırt, kollar, bacaklar, hatta ayaklarda ciddi ağrılara neden olabilir.

devamını oku


Vücut duruşunun düzeltilmesi


Kötü bir vücut duruşunuz olduğunu fark edip düzeltmek için girişimde bulunmanız, sırt ve bel ağrılarına yönelik önlem almak ya da ağrıları kesmek açısından önemlidir. Aşağıda daha düzgün bir vücut duruşu için yapabileceğiniz şeyleri bir araya getirdik.

devamını oku


Egzersiz Sonrası Ağrı!


Kas ağrılarıyla nasıl başedeceğinizi, bu yorucu faaliyete ne şekilde devam edeceğinizi mi düşünüyorsunuz? O zaman uygulaması çok kolay ipuçlarımıza mutlaka kulak verin.

devamını oku


Doğru Yatak Seçimi


Her yıl dünya çapında ki insanların %40’ı sırt ağrısıyla karşı karşıya kalıyor. Bu şanssız insanlardan biri olmanız halinde doğru yatak seçimi problemlerinizin veya acılarınızın giderilmesinde hayati bir rol oynayacaktır. Doğru yatağı seçmeniz de yardımcı olabilecek bazı ipuçları burada;

devamını oku


Banyo için öneriler


Gündelik işlerimizi yapış şeklimizi, sırt ve belimize zarar vermeyecek farklı yöntemlerle gerçekleştirebiliriz. Ve unutmayın: ev işlerini tek bir güne sıkıştımak zorunda değilsiniz. İşleri bütün haftaya yayın!

devamını oku


Çalışırken Bel Ağrılarını Engellemenin Yolları


İşiniz gereği uzun saatler boyunca ayakta kalmak zorundaysanız, gün sonunda bel ağrısı çekme olasılığınız yükselir. İş hayatında bel ağrısına neden olan etmenlerin başında ağır yük kaldırma-taşıma gelir.

devamını oku


Sırt/Bel Ağrısı Üzerine Gerçekler Ve Rakamlar


Sırt/bel ağrısı çeken insanların sayısı, okul çağına gelen çocuklardan başlayıp 35-55 yaş arası yetişkinlere ulaşana dek, yaş ilerledikçe artıyor. Akut ve kronik sırt ağrılarını çok basit birkaç önlemle olabildiğince azaltmak mümkün.

devamını oku


Araba Sürerken Rahatsız mısınız?


Araba sürerken rahatsızlık mı duyuyorsunuz? Uzun yolculuklar, vücudumuza uygun olmayan otomobiller, stres, arka koltukta kavga eden çocuklar ve susmak bilmeyen cep telefonları, araba sürerken duyduğumuz rahatsızlık ve yorgunluğun nedenlerinden yalnızca birkaçı.

devamını oku


Herkes için Yüzme


Yüzme yaş ya da form düzeyinden bağımsız, herkesin yapabileceği mükemmel bir spordur. Tek ihtiyacınız olan mayonuzu ve havlunuzu alıp, en yakındaki havuza gitmek.

devamını oku


Sırt / Bel Ağrılarını Engellemenin Yolları


Sırt ve bel ağrıları öylesine hızlı bir şekilde hayatımıza girer ki, neyi yanlış yaptığımızı anlayacak fırsatımız bile olmaz. Aşağıda sırt ve bel ağrıları hayatınızı zorlaştırmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyoruz.

devamını oku


Gündelik Egzersizler


Gündelik işlerinizle ilgilenirken de egzersiz yapabilirsiniz – hem de ekstra zaman harcamadan! Bu egzersizlerin hayatınızda yaratacağı farklılıkları çok kısa sürede hissedeceksiniz.

devamını oku


Rahat Oturma Pozisyonu


Saatler boyunca bir sandalyede oturmanın sırt, bel ve boyun ağrılarına neden olması ya da varolan ağrıları daha da şiddetlendirmesi kuvvetle muhtemeldir. Bunun nedeni, sabit bir pozisyonda uzun süre oturmanın, sırt, bel ve boyun bölgesiyle birlikte, kollar ve bacaklara binen yükü ve dolayısıyla gerginliği arttırmasıdır. Ancak asıl sorun, sırt kasları ve omurga disklerine binen yüktür.

devamını oku


Bağışıklık Sisteminizi Koruyun!


Bağışıklık sisteminizi iyi eğitilmiş, donanımlı bir ordu olarak düşünebilirsiniz. Bu sistem vücudunuza izinsiz giren virüs gibi kaçakları saptayarak, vücudunuz zarar görmeden onları yok etmek için çalışır.

devamını oku


Kendinize bir egzersiz arkadaşı edinin


Egzersizleriniz esnasında yalnızca vücudunuzu hareket ettirdiğinizi ancak tam olarak doğru şeyi yapmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Egzersize harcadığınız zaman ve çabanın karşılığında tam olarak fayda sağlayamadığınızdan mı endişelisiniz? O halde size bir önerimiz olacak.

devamını oku


Bel Ağrıları Üzerine Genel Bilgi


Yapılan araştırmalar, her 100 insandan 85’inin hayatlarının bir noktasında sırt ve bel ağrısı çektiğini göstermektedir. Her yıl yetişkinlerin %45’i bu sıkıntıyı çekiyor.

devamını oku


Sırt Ve Bel Ağrısı Mitleri


Sırt ve bel ağrılarının nedenleri ve tedavileri konusunda yanlış bilinen çok fazla şey bulunmakta. Maalesef bu yanlış anlaşılmalar gereksiz ölçüde endişeye, tedirginliğe, hatta sırt ve bel ağrılarının daha da ağırlaşmasına neden olan gereksiz davranışlara yol açıyor.

devamını oku


Boyun / Omurga Travması


Özellikle ciddi trafik kazalarında yaşanan ani çarpışmalar sonucunda, boynun aşırı zorlanması ile sinir ya da yumuşak dokularda görülen sıkışma-zedelenmeler önemli sorunlara yol açabilir.

devamını oku


En Genel Bel Kemiği Rahatsızlıkları


Hızla geçen zaman, geçmişte yaşanan sakatlanma ve rahatsızlıklar, sağlıksız yaşam tarzı ve kötü alışkanlıklar; tüm bu etmenler siz ve dolayısıyla belkemiğiniz yaşlandıkça ortaya çıkması muhtemel sorunlarda rol oynayabilir.

devamını oku


Sırt Sağlığı Konusunda Yapılan En Genel 5 Hata


Sırt ve bel sağlığımız konusunda neler yapılması gerektiğine dair halizhazırda çok fazla konuşma dönüyor. Biz ise bu makalede konuya bir başka açıdan yaklaşarak, kaçınmamız gereken en genel 5 hatadan söz edeceğiz.

devamını oku


Sırt Ve Bel Ağrıları Çekiyorsanız Yapmanız Gereken 9 Şey


Hayatınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle sırt ve bel ağrılarınızdan kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Aşağıda yapmanız gereken 9 şeyden bahsediyoruz.

devamını oku


Sahte Kosmodisk mağdurları


Kosmodisk Ürünleri
Kosmodisk Ayak Bileği Desteği
Fiyatı: 44,90 TL

Satın al!
Kosmodisk Classic Set
Fiyatı: 119,00 TL
Satın al!
KOSMODISK PRESTIGE® Araç Sırt Destek Kiti
Fiyatı: 85,00 TL
Satın al!

| Tüm hakları saklıdır © 2011 Studio Moderna Turizm Yayıncılık Matbaa Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

| Müşteri Hizmetleri | Telefon: 0 216 528 11 20 | info@kosmodisk.com.tr |

| KOSMODISK International

| Kosmodisk, Studio Moderna Slovenya-AB tarafından üretilmiştir. Studio Moderna d.o.o. Podvine 36, 1410 Zagorje ob Savi, Slovenia

| Studio Moderna Turizm Yayıncılık Matbaa Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Dudullu Organize San. Bölg. 4. Cadde No:4 34776 Ümraniye / İstanbul.Top Shop | Dormeo | Delimano | Walkmaxx | Kosmodisk